Neurotische persoonlijkheidsorganisatie
dr. J. van der Wal | Geen reacties | 04-10-2016| 12:25
Vraag
Graag zou ik willen weten wat het verschil is tussen een persoonlijkheidsstoornis en een persoonlijkheidsorganisatie. Ik heb de diagnose neurotische persoonlijkheidsorganisatie gekregen.
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Het vaststellen van een persoonlijkheidsstoornis, -structuur, of -trekken is van belang om een passend behandeladvies te kunnen geven. Tegelijk is het geen eenvoudige opgave. Er zijn verschillende manieren om de persoonlijkheid te onderzoeken en te komen tot een typering. De termen persoonlijkheidsstoornis en persoonlijkheidsorganisatie verwijzen naar verschillende manieren om de persoonlijkheid te onderzoeken en op basis daarvan te komen tot een typering. Overigens worden beide begrippen ook door elkaar gebruikt. Het veronderstelt behoorlijk wat vakkennis om deze begrippen uit te leggen en dat voert te ver voor deze vragenrubriek. Mocht je in jouw situatie echt benieuwd zijn naar wat dit voor jou betekent, dan kun je de vraag het beste stellen aan de specialist die jou heeft onderzocht en die tot deze typering is gekomen. Overigens kan ik er aan toevoegen dat een neurotische persoonlijkheidsorganisatie de meest milde van alle is. Eigenlijk heeft ieder mens wel trekken van deze vorm.
Dr. J. van der Wal
Dit artikel is beantwoord door
dr. J. van der Wal
- Geboortedatum:31-01-1955
- Kerkelijke gezindte:PKN (Hervormd)
- Woon/standplaats:Dordrecht
- Status:Actief
Bijzonderheden:
Voormalig directeur Eleos en divisiemanager De Hoop.


