Psalm 22:9

Herziene Statenvertaling | Geen reacties | 02-10-2012| 08:32

Vraag

HSV-vertalers, hartelijk dank voor al jullie werk! Ik ben er blij mee! Mijn vraag is, waarom staat er in Psalm 22:9 "Hij heeft zijn zaak aan de HEERE toevertrouwd! laat Die hem bevrijden! Laat Die hem redden, als Hij hem genegen is." Er staat dus in het eerste gedeelte: "Hij heeft zijn zaak aan de Heere toevertrouwd" (wat juist een eer is en wat door de Joden destijds toch ook als een deugd gezien werd). Waarom staat er niet, zoals in de NBG-51: "Wentel het op de HERE" (dus dan zou dat een verwijt van de spottende mensen zijn, in de zin van "dan moet je je heil maar bij de Heere zoeken"). Of heeft "zijn zaak" geen betrekking op de Heere Jezus; het staat immers niet met een hoofdletter...? Alvast bedankt voor uw antwoord!

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

De uitdrukking "iets op de Heere wentelen" heeft op zich geen spottende bijbetekenis. We komen die in de Statenvertaling ook in Psalm 37:5 tegen ("Wentel uw weg op de Heere"). Ik denk dat de spot van de toeschouwers in Psalm 22 een andere oorzaak heeft. Zij waren kennelijk van mening dat de Heere Jezus niet op enige hulp van God zou hoeven te rekenen omdat Hij in hun ogen een Godslasteraar was, en dat al Zijn vertrouwen op de Heere zinloos zou zijn.

Met vriendelijke groet,
Reinier de Blois

Lees meer artikelen over:

Herziene Statenvertaling (HSV)Psalmen

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Herziene Statenvertaling

  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Divers
  • Status:
    Actief
108 artikelen
Herziene Statenvertaling

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Wel of niet gaan geloven

Waarom zorgt de Heere ervoor dat sommige mensen WEL gaan geloven en andere mensen NIET gaan geloven?
Geen reacties
02-10-2024

Belijdenis gedaan in de NHK

Ik heb de volgende vraag: Ik heb belijdenis gedaan in de NHK. Is het in de PKN mogelijk dat ik aan belijdenisgeschriften wordt gebonden die nog 'meededen' toen ik belijdenis deed?
Geen reacties
02-10-2003

(...) Zij nemen me niet zoals ik ben, omdat ik wel eens een broek aanheb en andere wettische dingen niet onderschrijf (...)

Mijn vriend komt uit Ger. Gem., ik uit PKN. Nu hebben we al anderhalf jaar verkering. Zijn ouders accepteren mij niet. Ik zei tegen zijn moeder: “Ik geloof dat ik een kind van de Heer ben”. Ze zei: “J...
Geen reacties
02-10-2006
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag