Zondige gedachten belijden

Redactie Refoweb | 1 reactie | 31-01-2025| 10:11

Vraag

Ik heb zelf te kampen met een persoonlijkheidsstoornis(sen) en/of autisme. Doordat je gedachten en daardoor soms dwangmatig gedrag vaak in strijd zijn met de heiligmaking (leven met de Heere), is het leven regelmatig een hele strijd. Mijn vraag: moet je al je zondige gedachten en dwangmatig gedrag ook belijden aan je naasten als je mag weten dat Heere je zonden vergeven heeft en je helpen wil in deze soms moeilijke strijd?


Antwoord

Nee, zondige gedachten hoef je niet te belijden aan anderen. Alleen aan de Heere.

Lees ook: 'Belijden van zonden naar anderen'

Dit artikel is beantwoord door

Redactie Refoweb

  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Divers
  • Status:
    Actief
2512 artikelen
Redactie Refoweb

Bijzonderheden:

Mailadres: vragen@refoweb.nl


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
Ellenoor
03-02-2025 / 09:36
Inderdaad, alleen openbare zonden of zonden die gevolgen hebben (gehad) voor een ander moeten aan de ander beleden worden.
Ik zou er nog graag aan willen toevoegen dat het ook niet nodig is om elke gedachte specifiek aan de Heere te belijden. Anders kan dat voor jou ook gemakkelijks iets dwangmatigs krijgen, en zo heeft de Heere dat niet bedoeld. Als je hiermee vastloopt, zou ik deze vragen ook zeker met een christelijke hulpverlener bespreken!
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

In de hemel

Wat wordt er gedaan in de hemel?
12 reacties
31-01-2013

Bidden om de wederkomst

In de Bijbel staat dat het moment dat Jezus terug komt “al vast staat” en dat alleen God van dat moment weet. Moeten we dan nog wel bidden of Christus snel terug mag komen? Heeft dat dan wel zin?
Geen reacties
31-01-2006

Het merkteken van het beest

Wat wordt er bedoeld met het teken van het beest uit Openbaring? Hebben wij al het teken van het beest op ons voorhoofd? Kan dat te maken hebben met ons burgerservicenummer?
Geen reacties
31-01-2020
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering