Vaginisme en bevalling
dr. A. Logmans | Geen reacties | 05-06-2004| 00:00
Vraag
Ik ben zwanger en heb -last van- vaginisme. Wat is de consequentie daarvan voor met name de bevalling?
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Vaginisme is het -onbewust- aanspannen van de spieren van de bekkenbodem, dus ook rond de schede-opening, bij onder meer samenleving of een poging daartoe. Hierdoor is seksuele gemeenschap op de klassieke wijze moeilijk tot onmogelijk. De vragenstelster is zwanger geworden door middel van kunstgrepen, of toch ‘spontaan’. Hoe dan ook, de zwangerschap verloopt niet anders dan bij anderen.
De bevalling verloopt onvoorspelbaar. Dat geldt eigenlijk altijd. De kans op een kunstverlossing -bijvoorbeeld een keizersnede- is wel hoger bij deze vrouwen. Ik stel voor dat de vragenstelster haar probleem tijdig -ruim voor de verwachte bevallingsdatum- met de huisarts of verloskundige bespreekt. Eventueel kan zij een consult aanvragen bij een gynaecoloog.
Dr. A. Logmans
Dit artikel is beantwoord door
dr. A. Logmans
- Geboortedatum:19-05-1958
- Kerkelijke gezindte:Gereformeerde Gemeenten
- Woon/standplaats:Rotterdam
- Status:Inactief
Bijzonderheden:
Gynaecoloog


