Gereformeerde Gemeenten lijkt op sekte

Ds. H. Paul | Geen reacties | 04-03-2004| 00:00

Vraag

Wat vind u van de stelling dat de Gereformeerde Gemeenten op een sekte lijken met al hun regels en tucht, ook ten opzichte van elkaar?


Antwoord

Beste vraagstel(ster)ler,
 
Om deze vraag te kunnen beantwoorden moeten we eerst zien wat een sekte is. Het eerste kenmerk is dat het een groep is, die uit een andere religie is voortgekomen en daar op gespannen voet mee leeft. Verder, dat men er een tweede gezagsinstantie op nahoudt. Dat is veelal een persoon, die als leider optreedt en naar wie elk zich voegt. Daarbij is er meestal kadaverdiscipline, waarmee ook een isolement wordt geschapen. Ook is er een negatieve houding ten opzichte van de overheid.Tot een sekte treedt men toe door er bewust voor te kiezen.

Wat onze Gemeenten betreft, zie ik in geen enkel verband of enige relatie met sekten. De Dordtse Kerkorde is als regel voor het kerkelijke leven aanvaard. Ook in de leer wordt alles alleen aan Gods Woord genormeerd. Bij alle gebrek en tekorten die er zijn, is toch alles en ieder aanspreekbaar op het Woord alleen. Met blijdschap mag ik het, door Gods goedheid, nog iedere zondag verkondigen en word daarin niet gehinderd.
 
Met vriendelijke groet, ds. H. Paul

Lees meer artikelen over:

Gereformeerde Gemeenten (GerGem)sekte

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. H. Paul

  • Geboortedatum:
    16-07-1928
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
235 artikelen
Ds. H. Paul


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Duivelse dromen

Kan de duivel in je slaap door middel van dromen je zondige gedachten/beelden inbrengen?
22 reacties
04-03-2025

Relatie gestrand op geloofsbeleving

Een kleine tijd geleden is mijn relatie van meer dan twee jaar uitgemaakt door mijn vriendin. Onze relatie is twee jaar heel goed verlopen en we hebben hier ook echt zegen van God over mogen ervaren. ...
3 reacties
04-03-2026

Couperose

Ik zou graag willen weten hoe couperose ontstaat? Is dit erfelijk? Wat kan ik er aan doen dat dit niet uitbreidt? Kan het zijn dat het bij mensen met een dunne huid beter zichtbaar is?
Geen reacties
04-03-2009
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag