Omega-3 visoliecapsules

drs. J. de Jongh-van Hoof | Geen reacties | 07-11-2018| 08:41

Vraag

Ik heb gehoord dat het gezond is om Omega-3 visoliecapsules te gebruiken omdat het goed is voor de hersenen. Dat ben ik dus gaan doen. Echter van deze visolie krijg ik nogal veel oprispingen. En dat is echt vreselijk vies. Het maakt niet uit of ik het net voor, tijdens of na het eten inneem. Nu is mijn vraag: is het écht nodig om dit te gebruiken en zo ja, is er dan misschien ook omega 3 in tabletvorm zodat ik daar hopelijk niet van oprisp?


Antwoord

Ik ben geen expert op dit gebied. Maar in Nederland worden wel heel veel (m.i. nodeloos) supplementen gebruikt. 

Ten aanzien van omega 3 vetzuren verwijs ik je graag naar een artikel van Martijn Katan. Hij is hoogleraar Voedingsleer aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Martijn Katan heeft overigens uitermate goed leesbare boekjes geschreven over de zin en onzin van de gezondheidsclaims van voeding.

Groeten,
José de Jongh

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. J. de Jongh-van Hoof

  • Geboortedatum:
    30-11-1967
  • Kerkelijke gezindte:
    Zevende-dags Adventist
  • Woon/standplaats:
    Rijssen
  • Status:
    Actief
277 artikelen
drs. J. de Jongh-van Hoof

Bijzonderheden:

Huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Liever preek dan huiswerk

De laatste tijd ben ik steeds meer met het geloof en de Bijbel bezig. Ik wil steeds meer weten en voel dat ik de Heere nodig heb in mijn leven. Het probleem is dat ik het liefst helemaal niks anders m...
1 reactie
07-11-2009

Erediensten buiten onze landsgrenzen

Buiten onze landsgrenzen gaat alles er in de erediensten anders aan toe. Wie zijn wij om te zeggen dat God wil dat het gaat zoals bij ons?
Geen reacties
07-11-2003

Verwoesting van de tweede tempel

De Heere Jezus zegt in Mattheus 24 dat er van de tempel niet één steen op de andere gelaten zal worden. Maar de Klaagmuur is toch een stukje van de tempel?
3 reacties
07-11-2014
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag