Licht eerder geschapen dan hemellichamen

Ds. H. Paul | Geen reacties | 07-11-2003| 00:00

Vraag

Hoe is het mogelijk dat het licht eerder is geschapen dan de hemellichamen?

ADVERTORIAL

Ruim 900 christelijke boeken, altijd bij de hand

Bijbelstudie, dagboeken, romans en kinderboeken in één app. Geen e-reader nodig: u leest gewoon op uw telefoon of tablet.

Probeer de app 14 dagen gratis, daarna € 7,95 per maand.

Ruim 900 christelijke boeken, altijd bij de hand

Antwoord

De vraag is moeilijk te beantwoorden, omdat het moeilijk is ons de schepping voor te stellen. Op de een of andere manier zorgt God voor een afwisseling in licht en donker, in dag en nacht. Hiervoor gebruikt Hij later de omwenteling van de aarde en de hemellichamen. Maar Hij is toch niet afhankelijk daarvan? Misschien was er wel een lichtbron voordat de zon en de maan geschapen werden en draaide de aarde ook al.

We weten hier gewoon te weinig vanaf. In later tijd gebruikt God een wolk- en vuurkolom voor het volk Israël, om het bij nacht te verlichten. Voor Hem is niets te wonderlijk.

Ds. M. J. Paul

Lees meer artikelen over:

schepping

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. H. Paul

  • Geboortedatum:
    16-07-1928
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
235 artikelen
Ds. H. Paul


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Evangeliseren onder christenen

Er wordt beweerd dat je onder christenen niet mag evangeliseren, maar het meest erge vind ik dat veel kerkgangers zich geen christen (kunnen) noemen en er ook geen raad mee weten. Hoe kan je iemand de...
48 reacties
07-11-2012

Esther is historisch boek

Is het verhaal van Esther in Perzië echt gebeurd of is het een metaforisch verhaal?
4 reacties
07-11-2025

Ik vind een jongen heel erg leuk, maar hoe kan ik er achter komen dat hij mij ook leuk vindt? Ik durf niet naar hem toe te gaan. Kunt u me helpen?

Ik vind een jongen heel erg leuk, maar hoe kan ik er achter komen dat hij mij ook leuk vindt? Ik durf niet naar hem toe te gaan. Kunt u me helpen?
Geen reacties
07-11-2006
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag