Baarmoederhalskanker bij maagden

drs. P. C. Hildering | Geen reacties | 16-03-2009| 00:00

Vraag

Ik heb een reactie op een antwoord van dokter Hildering omdat zijn antwoord volgens mij niet juist is. Volgens hem is de kans op baarmoederhalskanker bij maagden 0. Volgens diverse medische artikelen (te lezen in Pubmed) is dat echter niet zo. Misschien dat dokter Hildering nog een keer wil reageren?

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

Internet is een mooi medium, maar ook één waarbij je bij raadplegen in staat moet zijn tot schiften. De afgelopen decennia zijn er regelmatig uitkomsten van onderzoek met enige bombarie neergezet, waarbij later bleek dat er achtergronden meegenomen hadden moeten zijn, waarbij het bericht een heel andere kleuring had gekregen.

Maar terug naar de kwestie: baarmoederhalskanker is gekoppeld, wetenschappelijk vrijwel 100 procent, aan HPV-infecties. Vandaar de vaccinatie momenteel. Om een infectie te krijgen moet het virus ter plaatse kunnen komen. Normaliter kan dat alleen van buiten naar binnen met een zgn. vehiculum. Wanneer wij dan redeneren vanuit de situatie van het maagdelijk zijn en blijven, dan is de kans op zich -misschien is 0 wat al te vast neergezet- minimaal. Medisch gezien betekent dat: verwaarloosbaar. Overigens gaan daar alle onderzoeken die gedaan zijn rondom de vaccins ook van uit: vaccineren doe je alleen bij vrouwen/meisjes die nog niet seksueel actief zijn, want dan weet je zeker dat er nog geen infect is.

Drs. P. C. Hildering

Lees meer artikelen over:

HPVkankermedischvaccinatie

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. P. C. Hildering

  • Geboortedatum:
    24-04-1953
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
158 artikelen
drs. P. C. Hildering

Bijzonderheden:

Dokter Hildering is op 15 januari 2021 overleden.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Verschillen tussen ChristenUnie en SGP

Een vraag m.b.t. de verkiezingen deze week. Waar zitten de verschillen tussen de SGP en de CU?
1 reactie
16-03-2021

Gods naam juist gebruiken

Kunt u mij uitleggen wanneer je Gods naam goed gebruikt? Mijn oma gebruikt alleen de naam Heere, op school spreekt men over God, in mijn omgeving over Christus. Ik vraag dit met eerbied.
Geen reacties
16-03-2023

Leespreken van voor de reformatie

Mogen er in de Gereformeerde Gemeenten tijdens de leesdiensten ook preken worden gelezen van voor de reformatie? Bijvoorbeeld van Augustinus of van Thomas van Aquino.
1 reactie
16-03-2021
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag