Zwijgen bij stille censuur
Ds. W. C. Meeuse | Geen reacties | 17-03-2008| 00:00
Vraag
Waarom mag over stille censuur niet gesproken worden met anderen? Wat zijn daarbij de argumenten?
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Onder “stille censuur” verstaan we dat een kerkenraad een lid van de gemeente uitsluit van de sacramenten. Meestal is dit vanwege aanstootgevende levenswandel. Men heeft dan ook geen actief of passief stemrecht. Dit wordt ‘stille’ censuur genoemd, omdat het niet openbaar gemaakt wordt. De leden van de kerkenraad hebben ook in dit opzicht zwijgplicht.
De argumenten om dit ‘stil’ te houden zijn van pastorale aard. Het zou niet goed zijn dat anderen zich ermee gaan bemoeien. Door toepassing van de stille censuur hoopt en bidt men dat de betrokkene zijn schuld zal belijden en zijn levenswandel zal verbeteren en zo kan deze censuur weer opgeheven worden.
Ds. W. C. Meeuse
Dit artikel is beantwoord door
Ds. W. C. Meeuse
- Geboortedatum:12-04-1944
- Kerkelijke gezindte:PKN (Hervormd)
- Woon/standplaats:Sliedrecht
- Status:Actief
Bijzonderheden:
Emeritus (2011)


