We zijn al een tijd getrouwd, maar als we gemeenschap hebben komt mijn man altij...

C. M. Chr. Rots - de Weger | Geen reacties | 21-11-2006| 00:00

Vraag

We zijn al een tijd getrouwd, maar als we gemeenschap hebben komt mijn man altijd eerder klaar als ik. Zodoende ben ik nog nooit spontaan klaargekomen! Ik geniet wel heel erg van het vrijen, maar ik heb meer tijd nodig en hij is me altijd voor en dan is de seks weer voorbij! Dat vind ik jammer. Weet u wat we hieraan kunnen doen?


Antwoord

Beste mevrouw,

U stelt een heel concrete vraag, waarop u misschien een heel ander antwoord verwacht dan ik ga geven. Want hoe een en ander bij het vrijen ‘technisch’ in z’n werk gaat staat wel beschreven in boeken daarover (ik heb geen titels bij de hand). Hóé u en uw man ervoor kunnen zorgen dat gelijktijdig een hoogtepunt wordt bereikt in de gemeenschap heeft echter naast een ‘technische’ kant ook nog een andere zijde.

U schrijft, dat wanneer uw man klaar komt de seks weer voorbij is. U geniet, echter met een ‘maar’. Dat duidt op een tegenstelling die -wellicht onbewust- spanning en/of teleurstelling oproept. Is het niet zo, dat u zichzelf wegcijfert om het uw man naar de zin te maken? Dat u zichzelf tekort doet door hem niet te (durven) vragen rekening met u te houden? Dat kan namelijk best. Het is voor hem mogelijk zich “in te houden”, al zal dat misschien wel enige oefening vergen. Het gaat om geméénschap en dat is iets van béíden!

In een relatie waar sprake is van echte liefde (op allerlei manieren) is er balans in geven én ontvangen voor beiden. Dáár mag, ja móét u aan appelleren! Dan komt samen met rust en ontspanning waarschijnlijk vanzelf het gewenste resultaat.

Succes en veel liefde toegewenst.

Hartelijke groeten,
Marijke Rots

Lees meer artikelen over:

seksualiteit in het huwelijk
Dit artikel is beantwoord door

C. M. Chr. Rots - de Weger

  • Geboortedatum:
    18-02-1947
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Aalten
  • Status:
    Inactief
1559 artikelen
C. M. Chr. Rots - de Weger

Bijzonderheden:

Lees hier het grote afscheidsinterview dat Refoweb met Marijke had.

Bekijk ook:

 

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Hoe en wanneer zijn de apostelen gestorven?

Waar kan ik in de Bijbel vinden hoe en wanneer de apostelen Mattheüs, Lukas en Markus zijn gestorven? Er wordt vaak wel gezegd dat ze de marteldood zijn gestorven, maar weet u ook waar dat staat?
Geen reacties
21-11-2005

Kerken zijn gesloten bunkers

De laatste tijd zijn er veel spraakmakende zaken over de kerk. Recentelijk is een boek verschenen “Kijk, de kerk.” Daarin staan mensen die wel weten waar een kerk staat, maar geen idee hebben wat zich...
3 reacties
21-11-2016

Geloven en bekering

Als je gelooft dan ben je toch eigenlijk ook bekeerd? Want is het zo dat als je zegt dat je wel gelooft en toch onbekeerd bent, je dan alleen met je verstand gelooft en niet met je hart?
Geen reacties
21-11-2003
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag