Hogere kans op autisme

M. M. Methorst | Geen reacties | 29-05-2026| 08:08

Vraag

Welke zwangerschapsproblemen of zware medicatie van de moeder kunnen de kans op autisme bij het kind vergroten of zelfs veroorzaken?

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang vrijdag 29 mei!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang vrijdag 29 mei!

Antwoord

Beste vraagsteller,

De huidige wetenschappelijke visie achter het ontstaan van autisme is dat het een multifactoriele oorzaak heeft. Een groot aantal genen en omgevingsfactoren kunnen leiden tot het autismespectrumstoornis (want er zijn verschillende soorten autisme, met allemaal hun eigen impact). Zwangerschapsproblemen die kunnen bijdragen tot het ontstaan van autisme zijn onder andere zuurstoftekort, navelstrengproblemen, bloedingen bij de moeder, laag geboortegewicht etcetera. 

Wat betreft de invloed van medicatie is mij alleen Depakine bekend. Dit is een medicijn tegen epilepsie. Mensen met epilepsie en een zwangerschaps(wens) worden daarin begeleid door de neuroloog en vaak wordt er dan gewisseld van medicijn.

Mogelijk zit er nog een dieperliggende vraag achter. Stel deze gerust ook aan uw eigen huisarts.

Met vriendelijke groet,
Martijn Methorst

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

M. M. Methorst

  • Status:
    Actief
55 artikelen
M. M. Methorst

Bijzonderheden:

Huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Ds. de Wit

Een dringende vraag aan dominee De Wit (Gereformeerde Gemeenten)...
15 reacties
28-05-2013

Pastoraat predikant schiet tekort

Opvallend zijn de verschillen rond het geven van pastoraat binnen kerkelijke gemeenten. Op verjaardagen, familiebijeenkomsten of een gesprek met vrienden blijkt dat dit in elke Gereformeerde Gemeenten...
Geen reacties
28-05-2024

Anne Frank

Is van Anne Frank bekend dat ze God lief had?
3 reacties
28-05-2018
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag