Nazaten

Ds. M.W. Muilwijk | 3 reacties | 22-09-2022| 08:47

Vraag

Nakomelingen worden ook wel nazaten genoemd. Maar als we psalmen zingen over Jakobs of Abrahams zaad is dit met een d geschreven. Waar zit precies dit verschil behalve de letterkeuze?


Antwoord

Beste vragensteller/-ster,
 
Je stelt een heldere vraag. Voor zover ik uit een woordenboek herleiden kan, komt nazaten van nazaat dat nakomeling betekent; en zaad, is om zo te zeggen het oerproduct van waaruit een plant, dier of mens nakomelingen krijgt en wordt daarom ook gebruikt voor nakomelingen, behalve in Galaten 3:16, waar Paulus door de Heilige Geest geïnspireerd stelt dat zaad de ene nakomeling, namelijk de Heere Jezus Christus is. 
 
Volgens mij is dit het enige dat je erover zeggen kunt en in feite komt nazaat (enkelvoud), nazaten (meervoud daarvan) en zaad uiteindelijk allemaal uit bij nakomeling(en).
 
Hartelijke groet,
Ds. M. W. Muilwijk

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. M.W. Muilwijk

  • Geboortedatum:
    23-12-1980
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Aalst
  • Status:
    Actief
151 artikelen
Ds. M.W. Muilwijk

Bijzonderheden:

Bekijk ook:

 

 

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
3 reacties
Pcrtje
22-09-2022 / 09:59
Het antwoord is dat de herkomst (etymologie) van het woord 'nazaat' anders is dan dat van 'zaad'. Volgens de etymologiebank komt het woord van na+zitten met de oorspronkelijke betekenis: opvolger, iemand die naast of na iemand zit.
Pcrtje
22-09-2022 / 09:59
D.w.z. in een ambt.
Zie: https://www.etymologiebank.nl/trefwoord/nazaat#:~:text=nazaat%20*%20%5Bnakomeling%5D%20%7Bnasate,in%20een%20ambt%20'zit'.
Samanthi
23-09-2022 / 13:26
@Pcrtje
Ja klopt het is een heel ander woord wat niets met zaad te maken heeft, het kan ook een opvolger van een ambt zijn.

nazaat * [nakomeling] {nasate [opvolger, nakomeling] 1425-1430} van na + zitten, oorspr.: iem. die na een ander in een ambt 'zit'.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Morgen gaat het gebeuren

Overal zie ik opeens allemaal berichten dat op 23 september 2017 de wereld vergaat of dat dan de eindtijd begint. Ik weet niet of ik dit moet geloven maar het maakt me ook wel bang, want stel het is e...
12 reacties
22-09-2017

Hertrouwen met je ex-man

Mag je als christen hertrouwen met je ex-man, als die weer getrouwd en daarna opnieuw gescheiden is?
6 reacties
22-09-2014

Doopformulier

Hoe luidt het (klassieke) doopformulier om de heilige doop aan de kleine kinderen van de gelovigen te bedienen?
Geen reacties
22-09-2002
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag