Ben je nog wel rein als je je zelf bevredigd hebt?

J.M. Strijbis | Geen reacties | 01-10-2004| 00:00

Vraag

Ben je nog wel rein als je je zelf bevredigd hebt?

Antwoord

Beste vragensteller/ster,
 
 
Sorry dat het even heeft geduurd, voordat je antwoord krijgt. De vakantie zat er precies tussen en daarna had ik het even heel druk met andere dingen. Hier dan enkele overwegingen.

-Zelfbevrediging is een algemeen verschijnsel en is dat al heel lang zo geweest.

-Ik vind het moedig dat je dit onderwerp wilt bespreken en jezelf ter discussie stelt.

-Stoppen lijkt mij ontzettend moeilijk, maar toch raad ik je aan de strijd tegen deze vorm van onreinheid voort te zetten.

-Vraag (altijd weer) vergeving voor deze zonde.

-Zonde lijkt het me wel, want deze handeling gaat altijd gepaard met onreine gedachten, die de hoofdoorzaak van de zonde zijn.

-Ik ken je leeftijd niet, maar voor wie zich niet kunnen onthouden, is het huwelijk gegeven.

-Ik keur masturbatie niet af op grond van de zonde van Onan (Gen. 38:9), die zijn zaad op de aarde verspilde. Zijn zonde was van een andere aard: hij kwam zijn verplichting (bij haar een kind verwekken) tegenover zijn schoonzuster niet na.

-Je vroeg of je onrein was? Ja, maar niet tot de dood. Er is vergeving voor wie de toevlucht neemt tot de Heere Jezus. En... in zondag 44 van de Heidelbergse Catechismus lees ik dat zelfs de allerheiligsten maar een klein beginsel hebben van die nieuwe gehoorzaamheid.
 
Tenslotte wens ik je veel sterkte en een regelmatig gebedsleven, zeker op momenten dat je de verleiding niet kunt weerstaan.

Groetjes, J. M. Strijbis

Lees meer artikelen over:

zelfbevrediging
Dit artikel is beantwoord door

J.M. Strijbis

  • Geboortedatum:
    16-06-1956
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Gouda
  • Status:
    Actief
171 artikelen
J.M. Strijbis

Bijzonderheden:

Docent(opleider) Driestar Hogeschool


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

In de sport werken

Verbiedt God ergens in de Bijbel om in de sport te gaan werken? Bijvoorbeeld als sportlerares? Want er staat, de lichamelijke oefening is tot weinig nut.
Geen reacties
01-10-2001

Mijn vriend zit in de Ger. Gem. in Ned., ik in de Ger. Gem.

Mijn vriend zit in de Ger. Gem. in Ned. ik in de Ger. Gem. Hoe ik het ook probeer en er voor bid, ik kan er niet wennen. Zelf laat hij zich erg leiden door zijn ouders, die helemaal anti-Ger. Gem. zij...
Geen reacties
01-10-2001

Kun je zonder kerkgang zalig worden?

Kun je zonder kerkgang zalig worden?
Geen reacties
01-10-2001
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag