Klassiek homeopaat

A. Kwakernaak | Geen reacties | 22-03-2010| 11:00

Vraag

Is het volgen van de opleiding voor klassiek homeopaat iets wat bijbels verantwoord is? En waarom wel/niet?


Antwoord

Wanneer je de term homeopathie intypt bij het archief van de vragenrubriek, kun je verschillende vragen tegenkomen met antwoorden die over deze materie gaan. Ik heb in algemene zin daar niet heel veel aan toe te voegen, alleen zal ik mijn persoonlijke mening nog geven.

Ik ben opgeleid als regulier geneeskundige en houdt mij niet bezig met homeopathie. Bij homeopathie moet er wel een onderscheid gemaakt worden tussen phytotherapie, de kruidengeneeskunde en de verdunningstherapie.

Tegen de phytotherapie is geen bezwaar in Bijbels licht. De verdunningstherapie heeft veel magische elementen en een grondslag die in tegenspraak is met het christelijk geloof, namelijk geinspireerd door Confucius en Paracelsus, het taoisme en vrijmetselaarij. Hahnemann, de grondlegger van de homeopathie, komt openlijk uit voor de occulte beinvloeding. Hij gaat ervan uit dat ziekte berust op een verstoring van de in de mens aanwezig veronderstelde levenskracht. Deze was verantwoordelijk voor het harmonisch  functioneren van het lichaam. Een homeopathisch middel zou inwerken op de ziel. Deze gedachtegang moeten we als christen afkeuren.Daarnaast zijn er allerlei verdunningen die werkzaam zouden moeten zijn.

Hiervoor is nooit evident bewijs gekomen dat deze middelen werkzaam zouden zijn. Al met al genoeg redenen om geen opleiding voor homeopathie te gaan volgen. Gaat het echter om het onderzoek naar phytotherapie, dan is daar geen bezwaar tegen.

A. Kwakernaak

Lees meer artikelen over:

homeopathie

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

A. Kwakernaak

  • Geboortedatum:
    30-11-1999
  • Kerkelijke gezindte:
    Onbekend
  • Woon/standplaats:
    Moerkapelle
  • Status:
    Inactief
62 artikelen

Bijzonderheden:

huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Verslaving in zondenregister Heilig Avondmaal

Wat wordt in formulier om het Heilig Avondmaal te houden bedoelt met: "Allen die zich aan verslaving overgeven en van genot hun God maken"?
Geen reacties
22-03-2024

In de hemel willen kijken

Is het verkeerd om “te willen kijken” in de hemel?
Geen reacties
22-03-2007

Verschil in preken

We merken dat een preek in de ene kerk dichtbij ons hart gebracht wordt (en waar we dus de hele week mee bezig zijn) en in een andere kerk de preek meer beschouwend en afstandelijk is en dus meer over...
3 reacties
22-03-2012
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag