Zelfmoord in de bijbel

Ds. J.L. Schreuders | Geen reacties | 24-08-2003| 00:00

Vraag

Ik ben op zoek naar stukken in de bijbel die slaan op zelfmoord. Ik dacht dat er in de wetten iets over zou staan, maar ik kan niets vinden.


Antwoord

Gedeelten die rechtstreeks over zelfmoord gaan zijn er niet. Ook niet in de wetten van Mozes. Dat klopt dus. Wel zijn er naast het ene geval van zelfdoding in het Nieuwe Testament (Judas) zeker vier gevallen in het Oude Testament te vinden, die alle genoeg zeggen: Abimelech (Richteren 9), Saul en zijn wapendrager (1 Samuel 31), Achitofel (2 Samuel 17) en Zimri (1 Koningen 16).

Sommigen voegen daar Simson als vijfde geval aan toe. Mijns inziens ten onrechte, want Simson is zeker een geval apart. Zijn sterven was geen zelfmoord, maar een richtersdaad. De andere genoemde gevallen zijn stuk voor stuk tekenen aan de wand. Ze zijn een bezegeling van een leven buiten God.

Verder zijn er tal van afgeleide motieven uit Gods Woord (zoals het zesde gebod) die duidelijk maken dat God de Gever en Heere van het leven is, ook dat van onszelf en dat wij daar geen beschikking over hebben. Paulus en Silas weten dan ook (gelukkig) de gevangenbewaarder te Filippi (Handelingen 16) een betere weg te wijzen dan zich zelf om te brengen.

Ik hoop dat je nu genoeg plaatsen hebt om iets over dit onderwerp te vinden.

Ds. J. L. Schreuders

Lees meer artikelen over:

Simsonsuicide
Dit artikel is beantwoord door

Ds. J.L. Schreuders

  • Geboortedatum:
    24-08-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Ede
  • Status:
    Actief
184 artikelen
Ds. J.L. Schreuders

Bijzonderheden:

Emeritus-predikant


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Naam van God

Heere Jezus, Heere God, Jezus Christus, Heere Jezus Christus, God de Vader, God de Zoon, enz. Wanneer moet je welke naam gebruiken?
Geen reacties
24-08-2011

Gehecht

Tijdens de laatste bevalling, nu een half jaar geleden, ben ik uitgescheurd en dus gehecht. De verloskundige zei toen dat ze het hechten in het ziekenhuis niet helemaal goed hadden gedaan. Momenteel i...
1 reactie
24-08-2009

Afleggen van alle afgunst

Wat wordt bedoeld met het afleggen van alle afgunst (1 Petrus 2:1)?
12 reacties
24-08-2023
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag