(...) is het normaal dat je als meisje van 16 jaar de dominee ziet als je vader?...

Ds. H. van der Ham | Geen reacties | 15-01-2007| 00:00

Vraag

Ik heb misschien een beetje een vreemde vraag. Al ongeveer een jaar loop ik rond met een onbestemd gevoel. Ik weet niet wat ik ermee aan moet en of God hiermee een bepaalde bedoeling heeft. Mijn vraag is: is het normaal dat je als meisje van 16 jaar de dominee ziet als je vader? Niet je echte vader natuurlijk, maar je fantaseert er op los hoe het zal zijn als de dominee je vader is, want dat lijkt je erg leuk.

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang!

Antwoord

Beste jongere,

Je vraagt: Is het normaal dat je als meisje van 16 jaar de dominee ziet als je vader? Dat lijkt je leuk. Ik ben ook dominee. Ons gezin telt vier jongens en drie meisjes. Ze zeggen dat het niet altijd leuk is, als je vader dominee is. Je kunt dat erg idealiseren. Een dominee is ook gewoon een vader; je bent ook gewoon mens met alle fouten en gebreken. Het is goed bij de werkelijkheid te leven!

Om op je vraag terug te komen; ik zou er voor zichtig mee zijn. Fantasie, daar moet je toch wat mee uitkijken. Pas bijvoorbeeld op dat je niet verliefd wordt op je dominee.

Zeker is het goed om zorgvuldig te letten op het Woord van de Heere; goed te luisteren naar de preek. Dat is Gods boodschap voor de gemeente. Daar mag je een dominee wel in waarderen natuurlijk. Maar daar moet het dan wel bij blijven.
 
Van harte Gods nabijheid toegewenst,
Familie H. van der Ham

Lees meer artikelen over:

psychologie

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. H. van der Ham

  • Geboortedatum:
    25-05-1955
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Driebergen-Rijssenburg
  • Status:
    Actief
110 artikelen
Ds. H. van der Ham

Bijzonderheden:

Emeritus predikant


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Zondig begeren

Aan iemand van de Gereformeerde Gemeenten. Ik heb een paar vragen. Ten eerste over het tiende gebod. Wanneer is iets begeren? Bijvoorbeeld, als ik naar het andere geslacht kijk op een datingsite, is...
Geen reacties
15-01-2021

Genade in de Dordtse Leerregels

Kunt u mij vertellen wat er in de Dordtse Leerregels over genade staat?
Geen reacties
15-01-2008

Falling in love

Is voor een vrouw van 23 die nog nooit echt behoefte aan seksueel contact heeft gehad en niet echt verliefd wordt, een goede relatie mogelijk?
Geen reacties
15-01-2020
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag