Voor een advocaat werken (2)
Ds. H. Paul | Geen reacties | 07-05-2004| 00:00
Vraag
Geachte dominee,
Ik las het artikel 'Voor een advocaat werken'. Wat mij hierin opviel is dat u hierin aanraadt om een andere werkkring te zoeken.
Ik ben nu 16 jaar en me aan het oriënteren op m'n vervolgopleiding, toekomstig beroep etc. Het beroep van advocaat spreekt mij erg aan. Bedoelt u dan dat je als christen zo'n beroep niet zou kunnen uitoefenen?
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Beste vraagstel(ler)ster,
Het antwoord, dat ik gaf had betrekking op het specifieke geval, waarbij iemand gewetensbezwaren had, omdat de schuldigen de straf niet kregen die ze verdienden. En daar was men verblijd mee. In het algemeen kan ik niet zeggen dat de rechtenstudie moet worden afgeraden. Men kan er heel goed en nuttig werk mee doen.
Bij alle dingen gaat het er om, de eer van God en het heil van de naaste te bevorderen. Houd deze volgorde vast. Als het eerste er niet is, deugt het tweede niet.
Met vriendelijke groet,
Ds H. Paul
Dit artikel is beantwoord door
Ds. H. Paul
- Geboortedatum:16-07-1928
- Kerkelijke gezindte:Gereformeerde Gemeenten


