Christen op instapniveau
Redactie Refoweb | 2 reacties | 19-08-2025| 08:02
Vraag
Recent is een nieuwe jongeman bij ons in de kerk gekomen. Hij is onchristelijk opgevoed en recent tot geloof gekomen. Ik spreek hem regelmatig. Hij zou graag z’n kennis van God geloof en Bijbel uitbreiden.
Ik heb een rijk gevulde boekenkast, maar merk dat ik wat moeite heb om iets geschikts te vinden voor volwassenen, maar dan op instapniveau. Bijbelkennis is bijvoorbeeld maar basaal aanwezig. Kan u mij helpen aan titels?
Antwoord
Wellicht heb je wat aan deze artikelen:
Of aan de website ABC van het geloof.
Dit artikel is beantwoord door
Redactie Refoweb
Bijzonderheden:
Mailadres: vragen@refoweb.nl
Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
2 reacties
Samanthi
19-08-2025
/ 10:20
Bijbelstudie, begin daar samen of met nog wat anderen mee, begin eenvoudig, vergelijk tekst met tekst. Dat werkt vaak beter dan een boek, al kun je dat ook gebruiken tijdens je studie... Maar ik bedoel: als je een boek geeft om te lezen, komt dit vaak minder goed binnen, de Bijbel lezen met anderen daarentegen wel, je kun zo samen "grasduinen" in de Schrift door te bladeren van tekst naar tekst leert hij de Bijbel meer kennen dan door een boek lezen, dat kan zeker op later tijdstip, maar is meer vast voedsel ipv melk.
Tonny
19-08-2025
/ 17:34
Na een gesprek stuur ik nog weleens wat bijpassende bijbelgedeelten door zodat de persoon in kwestie dat verder kan verdiepen. Geeft soms bepaalde nuances. Of laat hem eens een kleiner bijbelboek lezen als Efeze of Galaten en ga daar samen over in gesprek. Wat heb je gelezen, begreep je het, wat zal het je nu te zeggen hebben? De boekjes van artios bijbelstudie kunnen daarbij helpen. Ze zijn laagdrempelig en makkelijk te begrijpen, zonder kinderachtig te worden.
Misschien is alphacursus iets?
Gods zegen in jullie gesprekken. Vergeet vooral niet samen te bidden
Misschien is alphacursus iets?
Gods zegen in jullie gesprekken. Vergeet vooral niet samen te bidden





