Besnijdenis van Jezus herdenken

Ds. P.D.J. Buijs | Geen reacties | 01-01-2025| 08:08

Vraag

Nieuwjaarsdag is acht dagen na het Kerstfeest. Joodse jongetjes moesten acht dagen na hun geboorte besneden worden. Waarom wordt er over de besnijdenis van Christus zo weinig gepreekt? Ik ben bejaard. Ik heb in mijn leven maar één keer meegemaakt dat de preek op Nieuwjaarsdag daarover ging. Heb ik het mis? Ik heb diverse keren predikanten aangesproken of zij daarover willen preken en ook wel achteraf gevraagd waarom daar niet over gepreekt is. Als dan ook gezegd wordt dat de doop in plaats van de besnijdenis gekomen is, begrijp ik niet dat Christus’ besnijdenis niet gevierd wordt.

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang!

Antwoord

Beste lezer(es),

Kort en goed: u hebt gewoon helemaal gelijk. Je mag van predikanten, zeker als ze wat langer in een gemeente staan, verwachten dat ze over de besnijdenis van de Heere Jezus preken. Dat hoeft dan niet per se op Nieuwjaarsdag; het kan bijvoorbeeld ook op de zondag na kerst of op de eerste zondag in het nieuwe jaar.

Dat, zoals u schrijft, een predikant zou zeggen: “de doop is nu in plaats van de besnijdenis gekomen, en daarom preek ik niet over de besnijdenis van Jezus”,  kan ik bijna niet geloven. Dan zou je dus nooit meer over de besnijdenis kunnen/hoeven preken.

Hopelijk gaat u het toch meemaken dat een (uw) dominee over de besnijdenis van de Heiland preekt. Het is een tekst vol Evangelie!

Met een hartelijke groet,
Ds. P. D. J. Buijs

Lees meer artikelen over:

besnijdenis

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. P.D.J. Buijs

  • Geboortedatum:
    02-11-1961
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Nunspeet
  • Status:
    Actief
211 artikelen
Ds. P.D.J. Buijs

Bijzonderheden:

Bekijk ook:

 

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Vreugde in mij

Ik weet dat mijn zonden zijn vergeven door het bloed van Jezus en dat ik dat niet verdien en het alleen door de genade van God is. Ik vraag me nu het volgende af: God zegt dat Jezus Zijn geliefde Zoon...
2 reacties
30-12-2013

Satan verschijnt voor God

Hoe kan het dat satan, als gevallen wezen, voor God kan verschijnen (zoals in het boek Job) zonder verteerd te worden door Gods heiligheid (waar bijv. Mozes bang voor was)?
1 reactie
30-12-2009

Goede meester

In Markus 10:17 zegt de rijke jongeling “Goede meester”, waarop Jezus vraagt: “Waarom noemt u mij goed? Niemand is goed dan God alleen.” Ik snap dat niet, waarom ontkent Jezus dat Hij goed is?
1 reactie
30-12-2016
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag