Beslistermijn beroep predikant

Redactie Refoweb | Geen reacties | 20-01-2023| 08:00

Vraag

Wat is de beslistermijn bij een beroeping van een predikant?

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

“Voor het nemen van een beslissing op een beroep is in de kerkorde een termijn van maximaal drie weken gesteld”, meldt de kerkorde van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN).

Voor de Gereformeerde Gemeenten (Ger. Gem.) noteert Kerkrecht.nl: "De termijn waaraan de beroepene gebonden is, is naar het gewoonterecht drie weken. Meestal wordt dat in de beroepsbrief opgenomen. In bijzondere gevallen kan deze termijn in overleg met de roepende kerk verlengd worden."

Artikel 3 van de kerkorde van de Christelijke Gereformeerde Kerken (CGK) beschrijft ook een termijn van 3 weken, en een kandidaat mag daar 6 weken over doen: "Een predikant zal niet langer dan drie, en een kandidaat niet langer dan zes weken een beroep in overweging mogen houden, terwijl het beroep als vervallen beschouwd wordt, wanneer het langer dan drie respectievelijk zes weken in beraad wordt gehouden."

Ook voor de Hersteld Hervormde Kerk (HHK) gelden die 21 dagen: "Binnen drie weken na ontvangst van de beroepsbrief maakt de beroepen predikant zijn besluit bekend aan de kerkenraad van de roepende gemeente en geeft daarna een schriftelijke bevestiging van zijn besluit." (artikel 17 Ordinantie 3).

 

Lees meer artikelen over:

beroepingswerk

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Redactie Refoweb

  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Divers
2781 artikelen
Redactie Refoweb

Bijzonderheden:

Mailadres: vragen@refoweb.nl


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Invloed verzakking op zwangerschap

Ik heb een hele lichte verzakking, weinig last van behalve de eerste dagen van de menstruatie. Maar wat heeft dit voor gevolgen voor een eventuele zwangerschap?
Geen reacties
19-01-2009

Hoe moet ik mij haasten om mijns levens wil?

Hoe moet ik mij haasten om mijns levens wil?
Geen reacties
19-01-2007

Borstverkleining

Hoe moet ik als gelovige tegen borstverkleining aankijken? Zijn er gevolgen bekend op de lange termijn, bij eventuele zwangerschap of pijn na jaren?
Geen reacties
19-01-2004
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag