Lidmaatschap emerituspredikant

M.M. van Winkelen | Geen reacties | 06-08-2019| 08:10

Vraag

Zijn emerituspredikanten van de Gereformeerde Gemeenten altijd ergens lid? Bijvoorbeeld in de plaats waar ze wonen of omgeving.

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

Beste vragensteller,

Een emerituspredikant is inderdaad altijd lid van een plaatselijke kerkelijke gemeente, net zoals als andere ambtsdragers (ouderlingen en diakenen). Als ‘persoon’ is een emerituspredikant net zoals andere gemeenteleden lid van een kerkelijke gemeente, met alle rechten en plichten die daarbij horen. Als een emerituspredikant verhuist, heeft hij dus ook een attestatie nodig om zich aan te kunnen sluiten bij een andere gemeente van het kerkverband.

Een bijzonderheid is wel de ambtelijke status van een emerituspredikant. Volgens artikel 13 van de Dordtse kerkorde houdt een emerituspredikant zijn leven lang “de eer en naam van een dienaar van het Woord.” Deze ambtelijke status ontleent een predikant aan de gemeente waar hij als laatste gediend heeft. Ds. K. de Gier merkt daarover op: “Voorts is belangrijk dat een emerituspredikant, ook al verhuist hij naar een andere plaats om daar lid te worden van een andere plaatselijke gemeente, emeritus-predikant blijft van de gemeente die hem emeriteerde. In die andere woonplaats is hij dan gewoon lid van de gemeente (…).” Wat betreft zijn ambt houdt een emerituspredikant dus altijd een band met de gemeente die hij als laatst gediend heeft. 

M. M. van Winkelen

Lees meer artikelen over:

emeritaat

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

M.M. van Winkelen

  • Geboortedatum:
    18-07-1981
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Den Haag
  • Status:
    Actief
64 artikelen
M.M. van Winkelen

Bijzonderheden:

Ouderling in Gereformeerde Gemeenten.

Bekijk ook:

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Het evangelie zonder kleine lettertjes (3)

Geachte ds. Van den Brink. Ik heb een vraag naar aanleiding van uw lezing over het thema “Het evangelie zonder kleine lettertjes.” In welk licht moeten we het werk van de Heilige Geest zien bij de e...
Geen reacties
03-08-2022

Zwanger door strelen

Kun je zwanger worden van het strelen van elkaars geslachstdelen, terwijl de man niet klaar is gekomen (misschien door voorvocht)?
Geen reacties
03-08-2013

Ik wil in God geloven. Hoe moet dat?

Ik wil in God geloven. Hoe moet dat?
Geen reacties
03-08-2007
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag