Open Bijbel boven het hoofd van een kandidaat

mr. J.H. Doeven | 1 reactie | 13-10-2017| 09:40

Vraag

Aan iemand van de Ger. Gem. Kunt u aangeven wat de achterliggende gedachte is van het vasthouden van een open Bijbel tijdens de bevestiging van een kandidaat? Is dit altijd zo geweest binnen de Gereformeerde Gemeenten of iets van de laatste jaren?


Antwoord

Bij de bevestiging van een kandidaat vindt in alle kerken de handoplegging plaats. De open Bijbel bij een bevestiging van een kandidaat in de Gereformeerde Gemeenten berust op een gewoonte. Ds. J. M. J. Kieviet merkt in het RD daarover op:

“In de afgescheiden kerken is het gebruikelijk dat enkele ouderlingen (in de Gereformeerde Gemeenten zijn dat degenen die aan de handoplegging deelnemen, JHD) een open Bijbel boven het hoofd van een kandidaat houden. Dat is een heel bijzonder moment: de openlijke verbinding aan de gemeente. De gemeenteleden hebben dat ook als een plechtig en indrukwekkend moment ervaren.”

Deze gewoonte bestaat in de Gereformeerde Gemeenten al vanaf het begin van zijn ontstaan.

J. H. Doeven,
Houten

Lees meer artikelen over:

handopleggingpredikantschap

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

mr. J.H. Doeven

  • Geboortedatum:
    01-08-1947
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Houten
  • Status:
    Actief
43 artikelen
mr. J.H. Doeven

Bijzonderheden:

Was 42 jaar lang ouderling.

Bekijk ook:


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
Race406
13-10-2017 / 21:05
Gelezen op Facebook: Waarom men dit doet? Het is praktischer dan de kandidaat boven de geopende Bijbel te houden.... Hij is geniaal al zeg ik het zelf :-)
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Fossielen

Er zijn allerlei fossielen gevonden. Zijn er ook menselijke fossielen gevonden? Van mensen die bedolven zijn tijdens de zondvloed?
Geen reacties
12-10-2018

Gods wil doen

Wat betekent nu praktisch en bijbels "Gods wil doen"?
Geen reacties
12-10-2011

Onderwerpen aan anderen

Wanneer moet je je als christen onderwerpen aan anderen? Paulus schrijft: "Want u duldt het ook dat men u knecht, uitbuit en berooft, dat men u uit de hoogte behandelt en u in het gezicht slaat" (2 Ko...
1 reactie
12-10-2010
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag