Graag bekeerd willen zijn

Kand. G.A. van Ginkel | Geen reacties | 16-10-2005| 00:00

Vraag

Ik wil een kind van God worden, maar ik weet niet hoe. Ik lees uit de bijbel. Ik bid er dagelijks om en soms voel ik ook echt dat Hij dicht bij me is, maar ik zou zo graag zekerheid willen hebben. Ik zou zo graag bekeerd willen wezen. Weten dat ik echt bij God mag horen, maar ik weet niet wat ik moet doen. Ik praat vaak met een vriendin die bekeerd is en dan ben ik zo jaloers. Ik zou ook zo graag bij Hem willen horen, maar kan de weg niet vinden.

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

Het verlangen om bij God te mogen horen en Zijn wil te doen, Hem te dienen en te beminnen, is een genadegave. Nooit zoekt of vraagt een mens vanuit zichzelf naar God, Gods eer. Je mag God dankbaar zijn, dat het verlangen is gewekt in je hart.
 
Toch, we moeten eerlijk zijn, is het verlangen als zodanig (de grond voor) de zaligheid niet. De vervulling van het verlangen naar God is Christus. Geschonken en geopenbaard in je zondaarshart, door de Heilige Geest, Die Heere is en Die levend maakt. Daar verlang je naar: vervulling, Christus, vrede met God in Hem. Bewust en zeker. Maar... die bewustheid en geloofszekerheid heb je niet. Wat nu?
 
Geloof dat God je die vrede wil schenken. Dat Hij zeer gewillig is. Om Zijns naams wil. Geloof dat God nooit half werk doet. Dat Hij voleindigt wat Hij aangrijpt. Geloof dat God het beste weet wat goed voor jou is, ook als je in het duister gaat en Hij je, naar het lijkt, in het duister laat. (Lees eens Micha 7:7 en verder.) Vertrouw op Zijn Woord. Bid zonder ophouden. Je zult niet beschaamd worden. Rust niet, totdat je weet: Ik ben van Hem. Vrijgekocht in Zijn bloed.
 
De HEERE is goed.

Kand. G. A. van Ginkel

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Kand. G.A. van Ginkel

  • Geboortedatum:
    13-01-1958
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Maartensdijk
  • Status:
    Actief
179 artikelen
Kand. G.A. van Ginkel

Bijzonderheden:

Pastoraal werk te Veen, Wijk (bij Heusden) en Groenekan.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Beeld van christelijke jongeren

Hoe wordt tegen christelijke jongeren aangekeken?
3 reacties
16-10-2013

Huwelijkssluiting in bijbel en nu

Ik ben opgegroeid in de HHK en groot gebracht met de formulieren. Ik kom uit een grote familie dus ook de trouwformulieren heb ik menigmaal voorbij horen komen. Lang heb ik gedacht dat het huwelijksfo...
8 reacties
16-10-2025

Onderwerpen voor JV

Voor JV moet ik een inleiding houden, maar ik weet zo gauw geen onderwerp. Weet u een aantal actuele/aansprekende onderwerpen die op een JV-avond passen?
1 reactie
16-10-2014
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag