Geen kinderen meer

drs. N. Wolswinkel | Geen reacties | 28-02-2014| 08:14

Vraag

Ik ben 35 jaar en het is beter als er geen kinderen meer bij komen. Nu denken we er aan om de pil te gaan slikken. Maar om nu 10 a 15 jaar te gaan slikken is wel heel lang. Ik denk dat het voor een paar jaar niet nadelig is, maar hoe zit dat als je de pil zo lang gaat slikken en dat iedere dag! Heeft dat geen nadelige gevolgen voor de gezondheid?


Antwoord

Bij het slikken van medicijnen moet je altijd de voordelen en de nadelen afwegen. De pil verhoogt in lichte mate het risico op bepaalde vormen van kanker, longemboli/trombose. De pil beschermt weer tegen andere zaken, bijvoorbeeld baarmoederkanker. Alles bij elkaar zijn de nadelen heel erg beperkt. Maar een zwangerschap heeft ook nadelen en risico’s.

Wanneer er een duidelijke reden is om definitief niet meer zwanger te worden kun je ook een meer definitieve methode overwegen, bijvoorbeeld een sterilisatie bij hem of bij haar.

Drs. N. Wolswinkel

Lees meer artikelen over:

de pilsterilisatievoorbehoedsmiddel
Dit artikel is beantwoord door

drs. N. Wolswinkel

  • Geboortedatum:
    02-02-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Veenendaal
  • Status:
    Inactief
331 artikelen
drs. N. Wolswinkel

Bijzonderheden:

Huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Lid van Ongehoord Nederland

Kun je als christen lid zijn/worden van een organisatie als Ongehoord Nederland? Ik snap dat het persoonlijk is, maar ik zou graag andere meningen horen.
11 reacties
28-02-2025

Nog nooit een relatie gehad

Op dit moment ben ik bijna 40 jaar en ik heb nog nooit een relatie gehad, laat staan seksuele gemeenschap. Ik vind het heel naar om te zien dat er zo veel mensen om mij heen getrouwd zijn, kinderen he...
2 reacties
28-02-2025

Profeteren en preken

Ik vraag me af of profeteren in de Bijbel, zoals in Handelingen 2 genoemd wordt, hetzelfde is als preken! Is dat zo en zo niet, wat is het verschil?
1 reactie
28-02-2011
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering