Kinderdoop

Redactie Refoweb | Geen reacties | 26-02-2014| 09:35

Vraag

Ik heb een vraag over de kinderdoop en het verbond. God heeft met Abraham het verbond opgericht en met ‘zijn’ nageslacht, dus het volk van Israël. Gelovigen zijn ook Abrahams zaad, maar helaas zijn niet alle kerkmensen die hun kinderen laten dopen gelovigen. Waarom mag iedereen zijn kind laten dopen in de reformatorische kerken, terwijl een kerkenraad soms duidelijk weet dat de ouders het uit gewoonte doen?

Mijn vraag is: wie horen bij dat verbond en waar staat dat in Gods Woord? Wie mag het teken van het verbond ontvangen en waar lezen we dat in Gods Woord? Wij behoren niet tot het volk Israël en zijn dus een kerk uit de heidenen. Is de kinderdoop in zo'n kerk niet bedoeld als sacrament voor de gelovigen en hun zaad? Krachtens welke tekst uit Gods Woord mogen ook de ongelovigen hun kinderen laten dopen?


Antwoord

Dank voor deze vragen die al vele malen zijn gesteld en beantwoord. Gebruik daarvoor het  zoekprogramma in onze vragenrubriek. Hieronder alvast een tweetal artikelen waarin alles over de kinderdoop vanuit Gods Woord wordt toegelicht. Prachtig ook om te zien hoe Paulus Gods verbond uit het Oude Testament doortrekt naar de heidengelovigen in het Nieuwe Testament.
 

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Redactie Refoweb

  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Divers
2869 artikelen
Redactie Refoweb

Bijzonderheden:

Mailadres: vragen@refoweb.nl


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Reageerbuisbevruchting

Hoe moeten wij als christenen staan tegenover reageerbuisbevruchting? Is dit Bijbels of onbijbels? Hoe denken de verschillende kerken hierover?
Geen reacties
26-02-2005

Omgaan met kritiek

In mijn leven (werk, hobby) krijg ik veel kritiek. Of men het met goede bedoelingen zegt of niet, ik kan daar gewoon niet tegen. Wat doe ik er aan? Ik vat alles dus als aanval, negatief op.
Geen reacties
26-02-2005

Het geloof niet kunnen plaatsen

Ik geloof al sinds ik jong ben, maar mijn ouders gingen eigenlijk nooit naar de kerk terwijl onze hele familie gelooft en wel naar de kerk gaat. Vooral mijn vaders familie was gelovig. Toen kwam het m...
Geen reacties
26-02-2026
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag