Zwangerschapscontrole bij PCOS

drs. P. C. Hildering | 1 reactie | 05-06-2013| 08:13

Vraag

Wat is de meerwaarde van de zwangerschapscontroles te doen bij een gynaecoloog i.p.v. een verloskundige als je PCOS hebt? Kan een gynaecoloog meer voor je betekenen/betere waardes vaststellen?


Antwoord

In de verloskunde indicatielijst is PCO niet genoemd als verbonden met tweedelijns controles of overleg. Als verloskundig actief huisarts kan ik ook niet iets bedenken dat voordeel geeft als controles door de specialist worden uitgevoerd. PCO is meer een probleem bij kinderwens. Denk dat het het beste is dat er overlegd wordt met de verloskundige van uw keus.

Drs. P. C. Hildering

Lees meer artikelen over:

PCOSzwanger

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. P. C. Hildering

  • Geboortedatum:
    24-04-1953
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
158 artikelen
drs. P. C. Hildering

Bijzonderheden:

Dokter Hildering is op 15 januari 2021 overleden.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
anna30
05-06-2013 / 21:29
Pcos is geen indicatie om bij een gynaecoloog onder controle te staan bij de zwangerschap. Overgewicht wel. En dat komt vaak voor bij mensen met PCOS.

Bij PCOS kan de vrouw vaak moeilijker zwanger worden. Daarvoor kan ze naar een gynaecoloog, die haar vervolgens kan doorsturen naar de afdeling fertiliteit van het ziekenhuis. Een zwangerschap kan via bijvoorbeeld follikelmetingen of IUI tot stand gebracht worden.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Broer kijkt porno

Wat moet je als meisje van 17 doen als je weet dat je broer van 19 (dus volwassen)naar porno kijkt?
Geen reacties
05-06-2009

Vaginisme en bevalling

Ik ben zwanger en heb -last van- vaginisme. Wat is de consequentie daarvan voor met name de bevalling?
Geen reacties
05-06-2004

Flapuit

In mijn werk en privéleven vertel ik soms meer tegen mensen dan dat ik wil. Ik toon hierbij mijn eerlijkheid en gevoelens. Alleen in sommige situaties is dit niet altijd het juiste. Met gevolg dat ik ...
2 reacties
05-06-2018
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag