Beroepen en benoemd

Ds. J.L. Schreuders | Geen reacties | 15-11-2012| 10:39

Vraag

Wat is het verschil tussen een dominee die beroepen wordt en een dominee die benoemd wordt? Ik zag laatst namelijk bij beroepingsnieuws staan: "Beroepen te..." en "Benoemd te..."


Antwoord

Beste vragensteller,

Predikanten worden als regel beroepen. Hetzij door een kerkenraad (meestal), hetzij door een classis of door de Generale Synode (dat zal bij predikanten in meer algemene dienst het geval zijn, zoals zendingspredikanten en docenten van de predikantsopleiding). Benoemd worden bijvoorbeeld pastorale medewerkers, emeriti-predikanten -die nog een bepaalde taak in een gemeente vervullen- catecheten en soms ook predikanten die in loondienst zijn bij een instelling of tehuis. Deze laatsten kunnen echter ook beroepen worden als predikant voor bijzondere werkzaamheden door een ambtelijke vergadering. Gemeentepredikanten worden echter altijd beroepen, ook wanneer zij -zoals in bepaalde kerken voorkomt- zelf hebben gesolliciteerd en het beroep meteen aannemen. Ook dan is geen sprake van benoeming.

Ds. J. L. Schreuders

Lees meer artikelen over:

beroepingswerkpredikant
Dit artikel is beantwoord door

Ds. J.L. Schreuders

  • Geboortedatum:
    24-08-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Ede
  • Status:
    Actief
181 artikelen
Ds. J.L. Schreuders

Bijzonderheden:

Emeritus-predikant


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Mijn ex- vriend heeft mij betast

Mijn voormalige vriend heeft mij erg betast en ik wil nu zo graag wraak nemen. In hoeverre mag je je hekel aan diegene laten merken?
Geen reacties
15-11-2003

HSV Studiebijbel met groene voetnoten

Tijdens het gebruik van de HSV Studiebijbel vraag ik me af wat de verschillende groene kleuren van de tekstvakken betekenen. Voor- of achterin de Studiebijbel zelf staat geen uitleg hierover. Kan iema...
Geen reacties
15-11-2022

Waarschuwingssignalen van de Heere

In Numeri 11:1 lees ik dat het vuur van de Heere onder het volk brandde en verteerde aan de rand van het kamp. Wat zou het doel zijn om het aan de rand van het kamp te laten branden?
2 reacties
15-11-2019
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering