Zweven op de wind

B. Noteboom | 2 reacties | 02-10-2010| 15:00

Vraag

Wat wordt bedoeld met de woorden "..dan zweef ik op de wind, gedragen door Uw Geest" uit het lied "Heer', ik kom tot U"? Hoe moet ik dat zweven op de wind opvatten?


Antwoord

Beste vragensteller,

Zelf heb ik ook met deze vraag gelopen. Daarom ben ik blij dat je de vraag stelt! Veel mensen veroordelen het lied namelijk direct op basis van dit refrein.
 
Opwekking 488 is een lied waarin het verlangen beschreven wordt dichter bij God te zijn. Wanneer Zijn kracht over ons komt, ons tegemoet komt, voelen wij ons gedragen. Gedragen door de kracht van de Heilige Geest en van Gods liefde!

Vervolgens volgt aan het einde van het refrein dan de beeldspraak: “dan zweef ik op de wind...” Als een vogel te zijn, vrij te vliegen, te zweven... Boven onszelf, onze problemen en begeerten uitstijgen! Niet uit eigen kracht, maar gedragen, opgetild door de Heilige Geest. Beschermend, veilig, geborgen door de kracht van Gods liefde. Het is een droom, een hartsverlangen om dichtbij God te leven!

Droom jij al van een vernieuwd hart? Droom je al van een persoonlijke ontmoeting met God? Dromen van rust, diep in jou? Dromen dat jijzelf, je trots en je twijfel zullen wijken. De schoonheid en de liefde van de Heere te ervaren, diep in je hart... De wil van God te leren kennen zodat je Hem zult gaan dienen en vol toewijding zal leven uit Zijn kracht... Dus, niet door mij, maar dankzij de kracht van Uw Geest en Uw liefde! Mooi hè, zo'n droom. Ik hoop dat je het biddend mee zult zingen! Gods zegen toegewenst.

Hartelijke groet,
Bert Noteboom

Lees meer artikelen over:

muziek
Dit artikel is beantwoord door

B. Noteboom

  • Geboortedatum:
    10-02-1984
  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Almere
  • Status:
    Inactief
81 artikelen
B. Noteboom

Bijzonderheden:
* Jeugdevangelist in Almere
* Lid van Chr. Gem. 'De Wegwijzer'
* Koordirigent / liedschrijver

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
2 reacties
Pol
02-10-2010 / 20:38
Wat een prachtige uitleg! Bedankt!
dominerik
03-10-2010 / 22:50
De wind is het symbool van de Geest. In de bijbelse talen zijn de woorden voor 'wind' en 'Geest' hetzelfde.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Verwijt van vervangingsleer

Er gaan recent veel vragen hier over de doop. Nu probeer ik me wat meer te verdiepen in de reformatorische visie op de doop en dus in principe de verbondsleer; wie er deel uitmaken van het nieuwe verb...
Geen reacties
02-10-2023

Vrouw in de politiek

Mag een vrouw op bijbelse gronden in de politiek?
2 reacties
02-10-2012

Borstvorming jongen

Mijn zoon van 14 heeft een lichte vorm van borstvorming. Gaat dit vanzelf weer weg of moet hier een arts naar kijken?
Geen reacties
02-10-2009
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering