Schriftplaatsen rijmen

Ds. P. J. den Admirant | 1 reactie | 30-09-2009| 17:00

Vraag

Hoe zijn deze twee Schriftplaatsen met elkaar te rijmen: 1 Korinthe 7 vers 27 en Spreuken 18 vers 22?


Antwoord

Het is goed om Schrift met Schrift te vergelijken, maar dan lijkt het soms alsof teksten elkaar tegenspreken. Daarom is het goed om op het verband te letten. Ik wil daarbij twee opmerkingen maken:

1. Paulus maakt duidelijk onderscheid tussen een woord van de Heere en een woord van hemzelf. Zie vers 25. In het laatste geval geeft hij als apostel een goede raadgeving. Niet meer en niet minder. Zijn woorden moeten dan ook niet als een gebod opgevat worden. Dat blijkt ook duidelijk uit vers 28: wie trouwt, zondigt niet.

2. Als Paulus zegt dat het beter is om ongetrouwd te blijven (zoek geen vrouw), bedoelt hij dit niet in het algemeen, maar in specifieke omstandigheden, namelijk van komende vervolging en verdrukking. Als vervolging en verdrukking komen is trouwen risicovol. Gedeelde smart is dan geen halve, maar dubbele smart. Zoek er dus geen antipathie tegen het huwelijk als zodanig achter, maar een goed bedoeld waarschuwing voor een bijzondere tijd.
 
Ds. P. J. den Admirant

Dit artikel is beantwoord door

Ds. P. J. den Admirant

  • Geboortedatum:
    05-12-1954
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Apeldoorn
45 artikelen

Bijzonderheden:

Ds. den Admirant is op 27 november 2025 overleden.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
javisje
30-09-2009 / 21:06
http://www.statenvertaling.net/kanttekeningen/1Ko7.htm

even ter aanvulling: de kanttekeningen verwijzen ook naar 1 Kor 7: 32. Lees zelf maar, zie link hierboven.

En t.a.v. Spreuken 18: Het is wel een overgebleven paradijsbloem, waar we heel blij mee mogen zijn. De kanttekening daar zegt dat expliciet gaat om een goede, godvrezende vrouw.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Kruisje om m'n nek dragen

Ik wil graag een klein kruisje om m'n nek dragen als teken van mijn geloof. Mijn vraag is of het toegestaan is of is het een te ‘groot’ iets?
Geen reacties
30-09-2016

Als die dit oordelen

Wat wordt bedoeld in 2 Korinthe 5:15: “Als die dit oordelen”? Hele vers: “Als die dit oordelen, dat, indien Een voor allen gestorven is, zij dan allen gestorven zijn. En Hij is voor allen gestorven, o...
Geen reacties
30-09-2024

Wanneer geeft een man zich in een verkering? Ik heb een lieve vriend en toch steeds het gevoel dat ik hem niet echt kan bereiken. Dit is een heel rotgevoel. Waarom is een man bang om zich te geven?

Wanneer geeft een man zich in een verkering? Ik heb een lieve vriend en toch steeds het gevoel dat ik hem niet echt kan bereiken. Dit is een heel rotgevoel. Waarom is een man bang om zich te geven?
Geen reacties
30-09-2008
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag