Blijdschap in de hemel

Ds. B.J. van Vreeswijk | 3 reacties | 07-08-2009| 18:08

Vraag

Er staat in de Bijbel dat men in de hemel opspringt van vreugde wanneer een ziel zich bekeert tot God. (Ik weet alleen zo niet hoe precies en in welke context het staat.) Ik vraag mij alleen af: ziet men vanuit de hemel dan neer op de aarde?


Antwoord

Beste vragensteller,
 
Je vraag leidt naar Lukas 15: 7 en 10. Het gaat daar over blijdschap in de hemel. In vers 7 in tegenstelling met de kilheid van de joodse geestelijkheid op aarde. Waar zij over struikelen en zich aan stoten roept in de hemel, bij God, blijdschap op. God is de Alwetende.

In vers 10 geldt dat Zijn dienaren daarin delen. Engelen zijn immers volmaakte dienaren van God die Zijn wil kennen. Tot troost, tot bescherming, tot straf worden zij gezonden naar deze aarde. God maakt het hun bekend. Waar kunnen vriendinnen zich over verblijden? Weet dan waarover de engelen zich verblijden.
 
In het algemeen is het goed om te beseffen dat de bijbel mensvormig spreekt over God en Zijn Rijk. Anders begrijpen wij het niet. Heeft God echt een hand, ging de verderfengel echt ieder huis in Egypte binnen en doodde hij letterlijk een eerstgeboren man in ieder huis zonder bloed aan de deurposten? Of ging de verdervende kracht van God op een bepaald moment door middel van een engel in Egypte rond?
 
Je vraag is met vele te vermenigvuldigen. Het verstand, de logica en de menselijke mogelijkheden schieten tekort. Voor het geloof is het waar omdat God het in Zijn Woord getuigt.

Ds. B. J. van Vreeswijk
 

Dit artikel is beantwoord door

Ds. B.J. van Vreeswijk

  • Geboortedatum:
    23-08-1947
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
87 artikelen

Bijzonderheden:

Ds. van Vreeswijk is overleden op 01-03-2010


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
3 reacties
jodeloiti
07-08-2009 / 22:53
Ik vind het een beetje een vaag antwoord.
Ik geloof dat God en engelen opspringen van vreugde als iemand zich bekeert.
God wil dat niemand verloren gaat (Matt 18:14, 2 Petr 3:9) maar dat iedereen behouden wordt. Daarom is Hij blij wanneer iemand zich tot Hem bekeerd.
Alphonsus
07-08-2009 / 23:32
Inderdaad een weinig bevredigend antwoord.
eduard1
08-08-2009 / 22:43
Ik zou als antwoord gewoon: 'ja' hebben gegeven.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Het krijgen van kinderen een bijbelse opdracht

Mijn vraag is of op theologisch bijbelse grond het krijgen van kinderen een opdracht is voor elke vrouw?
Geen reacties
07-08-2002

Genoeg van lange autorit naar kerk

Wij kerken in een andere plaats, zodat we elke zondag 30-40 minuten moeten autorijden. In onze eigen woonplaats zijn ook kerken, maar ze hebben een andere naam dan onze eigen kerk waar we naar toe gaa...
11 reacties
07-08-2013

Uitputting slecht voor relatie

Welk advies zou u geven aan een stel, waarvan beiden een zeer drukke baan hebben en merken dat hun samenzijn wordt bedorven door geestelijke en lichamelijke uitputting?
Geen reacties
07-08-2002
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag