De Nieuwe Uri Geller

prof. dr. M.J. Paul | Geen reacties | 04-02-2009| 00:00

Vraag

Aan ds. Paul. Op televisie is nu het programma te zien “De Nieuwe Uri Geller” Sommige van onze christelijke vrienden ziet hier geen kwaad in en zeggen dat dit alles alleen illusie is. Is het daadwerkelijk een (illusionisten)act of zijn hier ook duivelse krachten en machten in het spel?

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang!

Antwoord

Uri Geller beweert bovennatuurlijke krachten te hebben en in de nieuwe show worden mystieke en occulte zaken gebruikt. Zo las ik op internet “Owen Darque vraagt Patty te denken aan een overleden dierbare en spelt met een ouijabord de naam Robert’. Dit zijn zaken waar een christen zich niet mee bezig mag houden.

Verder is de vraag of Geller echt paranormale krachten gebruikt, of dat hij slimme trucs uithaalt en in feite een goochelaar is. Bij de stichting Skepsis is men van dit laatste overtuigd. Ook iemand als James Randi probeert alle trucs te ontmaskeren. Zie http://www.skepsis.nl/blog/2008/01/de-nieuwe-uri-geller-een-betere-goochelaar/

Vermoedelijk worden de kijkcijfers hoger als paranormale aspecten erbij worden gehaald. Of de paranormale aspecten nu wel of niet echt zijn, het feit dat ze erbij worden gehaald, betekent dat grote terughoudendheid bij het kijken op zijn plaats is.

Ook trucs waarbij met de dood ‘gespeeld’ wordt (bijv.: kijken of een strop het houdt), lijken me niet aan te bevelen voor christenen.

Prof. dr. M. J. Paul

Lees meer artikelen over:

goochelen

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

prof. dr. M.J. Paul

  • Geboortedatum:
    13-03-1955
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Oegstgeest
  • Status:
    Actief
283 artikelen
prof. dr. M.J. Paul

Bijzonderheden:

-Eindredacteur Studiebijbel OT
-Senior docent Oude Testament (CHE)
-Deeltijd hoogleraar OT te Leuven (B)

Bekijk ook:

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Zesde keizersnee is niet niks

Ik ben 36 jaar en moeder van vijf kinderen. Alle vijf zijn ze via een keizersnee geboren. Ik heb goede zwangerschappen gehad en de keizersnedes zijn ook goed verlopen, al had ik bij de laatste twee we...
Geen reacties
04-02-2019

Vroeg-christelijke kerk

Graag zou ik mij wat verdiepen in de vroeg-christelijke kerk. Bestaan er bloemlezingen met primaire teksten van kerkvaders/patriarchen etc., eventueel kort ingeleid en van beknopt commentaar voorzien?
2 reacties
04-02-2014

Boek over zelfbeeld en zelfacceptatie

Een tijd terug werd er een goede titel van een boek genoemd door Eleos over zelfbeeld en zelfacceptatie. Ik kan het NERGENS meer terug vinden. Kunt u me verder helpen?
1 reactie
04-02-2011
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag