Naar de dokter voor de pil

drs. N. Wolswinkel | Geen reacties | 19-12-2008| 00:00

Vraag

Ik ben een meisje van 20 jaar en wil aan de pil. Klopt het dat je hiervoor een afspraak moet maken bij de dokter? En kun je nog kiezen uit verschillende soorten of schrijft hij gewoon een standaard anticonceptiemiddel voor?


Antwoord

Doorgaans zal een huisarts voor het eerste pilrecept vragen een afspraak te maken op het spreekuur, om de hulpvraag helder te hebben, en om de benodigde uitleg te geven. Een telefonisch consult is daarvoor te kort. Er bestaat een lange rij aan pillen. Er zijn vaak plaatselijke afspraken. Soms hebben dokter hun eigen voorkeuren. In het algemeen zijn ze allemaal goed en betrouwbaar. Soms kan het bijwerkingprofiel iets verschillen. Mocht je een speciale soort willen dan kun je daarnaar vragen.

Drs. N. Wolswinkel

Lees meer artikelen over:

de pildokter
Dit artikel is beantwoord door

drs. N. Wolswinkel

  • Geboortedatum:
    02-02-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Veenendaal
  • Status:
    Inactief
331 artikelen
drs. N. Wolswinkel

Bijzonderheden:

Huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Immanuel en Jezus

Er wordt in Jesaja voorspeld dat Hij die door God gezonden zou worden, Immanuel zou heten. En Jezus heet Jezus. Hoe kan dat?
4 reacties
19-12-2018

Vóór de schepping

Wat was er eigenlijk voor de schepping? Volgens de evolutieleer en wetenschap niets: geen ruimte en tijd. Maar hoe kan uit niets iets ontstaan? En waar komt God dan vandaan?
Geen reacties
19-12-2019

Seks voor het huwelijk, gruwelijk en afschuwelijk

Ik kan maar niet vergeven en vergeten dat mijn vrouw voor we trouwden, met andere mannen seks heeft gehad. Ik heb met seks gewacht tot ik haar leerde kennen en wist dat zij het was met wie ik mijn lev...
Geen reacties
19-12-2022
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag