Tweemaal voor God verschijnen?

Ds. A.J. Schalkoort | Geen reacties | 01-10-2004| 00:00

Vraag

Ik heb een vraag over de oordeelsdag/Gods oordeel. Mensen die voor de oordeelsdag sterven, worden die tweemaal veroordeeld? Moeten die tweemaal voor God verschijnen?


Antwoord

Gods oordeel en de dag van het oordeel, hoe zal dat zijn? Wanneer de kinderen van God sterven dan gaan hun zielen direct naar de rechter van hemel en aarde en vindt een persoonlijk oordeel plaats. Zij zullen ingaan in de vreugde van de Vader, in het huis van de Vader met de vele woningen. Wanneer het laatste oordeel daar is zullen Gods kinderen openlijk vrij gesproken worden en zal blijken voor zelfs de vijanden van Gods kerk, hun zaak die van Gods Zoon te zijn. Er is dus sprake van een dubbel oordeel: een die persoonlijk is en een in het openbaar. Over het laatste oordeel is het goed om art.37 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis erop na te lezen.

Met vriendelijke groet. ds. A. J. Schalkoort

Lees meer artikelen over:

oordeelsdag
Dit artikel is beantwoord door

Ds. A.J. Schalkoort

  • Geboortedatum:
    05-10-1948
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Lunteren
  • Status:
    Actief
225 artikelen
Ds. A.J. Schalkoort

Bijzonderheden:

Emeritus-predikant

Bekijk ook:


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Ananias

Christenen denken erg gemakkelijk dat ze gered worden door Jezus. Waarom ging Ananias dan dood toen hij geld achter hield? Handelingen 5.
Geen reacties
01-10-2001

Doop van de Heere Jezus

Ik begrijp niet helemaal waarom de Heere Jezus gedoopt moest worden. Er staat in Matth. 3: "Aldus betaamt het ons de gerechtigheid te vervullen". Maar wat wordt daarmee bedoeld?
Geen reacties
01-10-2001

Feliciteren na belijdenis doen

Als iemand gedoopt is of belijdenis gedaan heeft, mag je diegene dan feliciteren of is dat ongepast? Wat kun je dat het beste tegen zo iemand zeggen? Lees ook: 'Wat zeg je tegen degene die belijd...
Geen reacties
01-10-2001
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag