Boeken van Puriteinen

Ds. G. van 't Spijker | Geen reacties | 19-12-2007| 00:00

Vraag

Ds. G. van 't Spijker heeft het boekje van Guthrie geadviseerd. Dit was een genoegen om te lezen. Kan hij misschien nog een paar boeken adviseren, al dan niet meer verkrijgbaar (Puriteinen) die op deze leest geschoeid zijn?


Antwoord

Ikzelf ben nogal weg van werken van William Perkins en van Richard Sibbes. Die werken zijn in het Engels van 400 jaar geleden geschreven. Als dit geen bezwaar is kan ik je hun geschriften zonder meer aanbevelen. Het is me niet bekend hoeveel van hen vertaald is in het Nederlands.

Dit heb ik onder andere gevonden op internet, het is een werk dat mij erg heeft aangesproken: “Het gekrookte riet en de rokende vlaswiek”, ISBN: 903311786X / 90-331-1786-X. Van Perkins heb ik onder andere gevonden: “Verklaring van de brief aan de Galaten”. Op Marktplaats.nl zag ik dat een boekje van Perkins werd aangeboden: “Hemelse vertroosting.”

Ds. G. van ‘t Spijker

Lees meer artikelen over:

boekenoudvader
Dit artikel is beantwoord door

Ds. G. van 't Spijker

  • Geboortedatum:
    17-12-1943
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Baarn
  • Status:
    Inactief
27 artikelen

Bijzonderheden:

Emeritus


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Een christen herkennen aan daad, praat, gewaad en gelaat

Er wordt weleens gezegd: een christen herken je aan zijn daad, praat, gewaad en gelaat. Over dat laatste heb ik een vraag: wat wordt er bedoeld met gelaat?
Geen reacties
19-12-2016

Herfst in het paradijs

Ik weet dat het niet erg belangrijk is, maar toch zou ik graag antwoord hierop willen hebben: Is er ook herfst geweest in het paradijs? Dus waren er ook jaargetijden zoals wij die nu kennen?
Geen reacties
19-12-2004

(...) Hoe krijgt God een belangrijkere/hogere plaats in mij en niet je verkering, je werk je school of wat dan ook?

We leven in een tijd waar vooral veel 'wereldse dingen' je als jongere in beslag nemen. Je wordt er als het ware vanzelf naartoe getrokken. Ik merk dat ik daar erg mee worstel. Ik wil graag leven zoal...
Geen reacties
19-12-2006
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering