Dodenherdenking op zondag
Ds. B. J. van de Kamp | 2 reacties | 29-04-2025| 12:03
Vraag
Kan je aanstaande zondag de Dodenherdenking bijwonen als reformatorisch christen? Omdat de Dodenherdenking dus op zondag valt.
Antwoord
Beste vraagsteller, -stelster,
Als wij op zondag de dood mogen en kunnen gedenken van onze Heere en Heiland, dan zie ik geen principieel bezwaar tegen het gedenken van hen die hun leven hebben gegeven opdat wij in vrijheid mogen en kunnen wonen om de erediensten voor God te kunnen houden. Helaas zijn velen het zicht op de reden van God tot onze bevrijding kwijt. Maar het is goed dat wij die erkennen en zo ook dankbaar zijn aan hen die hiervoor hun leven hebben gegeven.
In veel kerken wordt de avonddienst eerder gehouden, zodat ieder, die dat wil op tijd bij de dodenherdenking kan zijn.
Je kunt ook besluiten dat je samen als gemeente, in aansluiting op de avonddienst, met elkaar de twee minuten stilte in acht neemt. De Bijbel kent hoofdstukken genoeg waarin de verschrikking van oorlog, geweld, tirannie etc. aan de orde komt. En verder natuurlijk ook wat God vraagt van ons als overheid en onderdaan. Wij zijn allen geroepen een hoeder te zijn voor onze medemens, onze broeder en zuster.
Welke vorm je ook kiest, je zult iets moeten organiseren. Zowel in de kerk als erbuiten. Maar dat is niet in strijd met de zondagsrust. We zijn gezegend met het mooie en inhoudsvolle zesde couplet van het Wilhelmus: “Mijn schild en de betrouwen, zijt Gij o God mijn Heer.’ Ook dat lied wijst ons de weg.
Van harte wijsheid toegewenst en een zegenrijke zondag
Hartelijke groet,
Ds. B. J. van de Kamp
Dit artikel is beantwoord door
Ds. B. J. van de Kamp
- Geboortedatum:21-11-1950
- Kerkelijke gezindte:PKN (Hervormd)
- Woon/standplaats:Hierden
- Status:Actief

Bijzonderheden:
Emeritus
Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Bij ons begint om deze reden de kerkdienst ook eerder.