Leugen mee het graf in

Ds. J. van Amstel | Geen reacties | 06-06-2019| 08:05

Vraag

Kan iemand die met een geheim/leugen het graf in gaat toch door God behouden worden? Bijvoorbeeld wanneer deze zonde wel aan God is beleden, maar nooit goed gemaakt is met de betrokkene? Is belijden voor God dan genoeg (geweest) of moet de betrokkene (het slachtoffer) hem eerst vergeven hebben?


Antwoord

Eigenlijk een serie vragen. Daarom probeer ik een aantal opmerkingen te maken.

In de eerste plaats zal het meer dan eens voorkomen dat iemand met een geheim het graf ingaat. Er zijn zoveel geheimen die voor achterblijvenden raadsels geven. Trouwens, moeten wij alles weten? De Heere kent het hart en ook waarom dingen verborgen blijven, vaak tot heil van anderen. Temeer wanneer je beloofd hebt het voor je te houden.

In de tweede plaats moeten zonden beleden worden, aan God en aan de naaste. Als de naaste je niet wil vergeven, ligt dit voor zijn rekening. Wie zijn zonde belijdt en laat, zal barmhartigheid ontvangen. Als dit niet oprecht gebeurt, weet alleen God dit en Hij oordeelt rechtvaardig.

Soms hebben mensen moeite om vergeving te vragen, maar hoe kunnen ze  dan bidden: Vergeef ons onze schulden, zoals ook wij vergeven. Als je niet eens vergeving kunt vragen, ziet het er niet best uit! De vreze des HEEREN leert vergeving vragen en schenken.

Ds. J. van Amstel

Lees meer artikelen over:

vergeving
Dit artikel is beantwoord door

Ds. J. van Amstel

  • Geboortedatum:
    09-04-1936
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Ede
  • Status:
    Inactief
21 artikelen
Ds. J. van Amstel

Bijzonderheden:

Ds. van Amstel is op 1 juni 2022 overleden.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Orthodoxe Kerk

Aan een NGK-dominee. Wat vindt u ervan als een jongere (twintiger) op zondag naar de Nederlandse Gereformeerde Kerken gaat maar ook lessen volgt in een andere kerk? Nou is die andere kerk voor mij De ...
Geen reacties
05-06-2024

Zelfmoord van de duivel

Helaas moet ik zeggen dat ik ervaring heb met zelfmoord. Het is denk ik ook van de duivel. Maar toch is God het die het leven neemt. Zijn ze dan samen zo in strijd met elkaar? Hoe zit dit?
Geen reacties
05-06-2004

Dominee actief in politieke partij

Mag een dominee lid zijn van een politieke partij? En mag hij een voorzittersrol op zich nemen?
Geen reacties
05-06-2024
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering