Veel heil en zegen

Ds. W. Pieters | Geen reacties | 01-10-2001| 00:00

Vraag

We hebben het in januari zo vaak gehoord en vroegen ons eigenlijk af wat "veel heil en zegen" betekent. En dan vooral dat "heil".


Antwoord

"Heil" betekent zaligheid. Christus wordt de Heiland of de Zaligmaker genoemd. Het woordenboek geeft nog de betekenissen: welzijn, welvaart, voorspoed; geluk; voordeel, baat; redding, verlossing, toevlucht. Als iemand je veel "heil en zegen" toewenst, wenst hij je toe dat je van de Heere mag ontvangen de nodige zegen en het nodige welzijn enz. voor lichaam en ziel, in het nieuwe jaar.

Als je zelf iemand dit alles toewenst, is het goed te bedenken, dat je ook gewillig bent/moet zijn om er alles aan te doen wat je kunt en mag, om die zegen en dat heil van de betreffende persoon te bevorderen; en dat je er ook ernstig de Heere voor die persoon om smeekt.

Ds. W. Pieters

Dit artikel is beantwoord door

Ds. W. Pieters

  • Geboortedatum:
    27-06-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Elspeet
  • Status:
    Actief
264 artikelen
Ds. W. Pieters

Bijzonderheden:

website: dspieters.refoweb.nl


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Bij alle kerkverbanden in de kerk zitten

Mag ik -als ik nog geen belijdenis heb gedaan- nog bij alle kerkverbanden in de kerk zitten? Ik heb nog geen vaste keus gemaakt, maar moet ik persé aan een bepaald kerkgenootschap verbonden zijn?
Geen reacties
01-10-2004

Tampon

Mag ik eigenlijk wel een tampon in doen? En is het erg om door te duwen als je erg veel pijn hebt bij het inbrengen van een tampon (ongeveer halverwege de vagina)?
Geen reacties
01-10-2012

Knuffelen

Sinds een tijdje heb ik een vriend waar ik heel gelukkig mee ben. Nu wil het geval dat we beiden op kamers wonen en dus veel samen op één kamer zijn. Vaak knuffelen we vrij intiem en soms voel ik dat ...
Geen reacties
01-10-2013
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag