Kluizenaarsschap

Ds. W.G. Hulsman | Geen reacties | 03-04-2004| 00:00

Vraag

Hoe wordt er in de Bijbel gedacht over eenzaamheid in de zin van kluizenaarsschap (dus vrijwillige eenzaamheid)?


Antwoord

De mens is niet geschapen om alleen te zijn. In het begin van de Bijbel staat, dat het niet goed is dat de mens alleen zij. Nodig is dat je in verbondenheid met God en met je naaste leeft. Nergens beveelt de Bijbel ons het kluizenaarsschap aan. In de Middeleeuwen kwam er wel een beweging op gang, waarin men bewust de eenzaamheid zocht. Luther -die uit eigen ervaring kon spreken- heeft zich er radicaal tegen verzet.

Aan de andere kant is het erg nuttig en nodig om op bepaalde momenten alleen te zijn. De Heere Jezus zonderde Zich ook steeds weer af voor het gebed. Hij zei ook dat het voor ons nodig is om in de binnenkamer te gaan en om daar de Heere te zoeken. Het leven is vaak erg druk en jachtig, zodat er haast geen momenten zijn waarin we alleen zijn met God. Stille tijd moet eigenlijk een vast punt zijn in onze agenda. De accu van ons leven moet steeds weer opgeladen worden.

Ds. W. G. Hulsman

Dit artikel is beantwoord door

Ds. W.G. Hulsman

  • Geboortedatum:
    08-11-1956
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Barneveld
  • Status:
    Actief
173 artikelen
Ds. W.G. Hulsman

Bijzonderheden:

Emeritus


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

HPV-vaccinatie voor zoon

Wij hebben het vaccinatieprogramma gevolgd bij onze zoon; nu is hij uitgenodigd voor een HPV-vaccinatie. Doen we er verstandig aan om hem te laten vaccineren?
Geen reacties
03-04-2023

De Catechisant van ds. Pieters

Ds Pieters, waar is uw (De Catechisant) website gebleven? Hier stonden nog wel eens stukjes die ik kon gebruiken (net als de Catechisant zelf).
Geen reacties
03-04-2006

Erskines

Deze vraag is voor ds. C. Harinck. Beste dominee, In uw boek "De prediking van het Evangelie", wat ik met veel smaak heb gelezen, maakt u onderscheid tussen beloften van het genadeverbond en beloften ...
Geen reacties
03-04-2012
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering