God laat heel veel toe

Ds. C.G. Vreugdenhil | Geen reacties | 01-10-2001| 00:00

Vraag

Je hoort nogal vaak dat de satan niet meer kan doen dan God toelaat. Dat word dan troostend bedoeld. Maar ik vraag me of dat wel zo troostend is. Want God laat wel heel veel toe.


Antwoord

God kan inderdaad veel toelaten. Toch blijft staan, zoals Luther al zei: de duivel is ten diepste toch het knechtje van God. God staat niet machteloos tegenover het leed in deze wereld. Alleen, Hij doet geen kwaad. Dat doen de duivel en de mensen. En dat moeten we niet zo onrechtvaardig zijn om van al dat kwaad opeens God de schuld te geven omdat Hij almachtig is.

Als je niet gelooft, is het ook in je beleving geen troost dat de duivel niet meer kan doen dan God toelaat. Als je wel gelooft in God als je Vader, dan heb je die troost wel. Denk eens aan de catechismus zondag 10. Ook het slot van vraag 28: tegen Gods wil kan geen duivel of mens zich verroeren of bewegen.

Er valt geen haar van mijn hoofd zonder de wil van mijn hemelse Vader. Is Hij ook jouw Vader? Als je antwoord negatief is, moet je eerst van alles met dat probleem bezig zijn. Dan gaan de vragen over Gods algemene voorzienigheid minder belangrijk worden. Dan wordt de vraag persoonlijk: geloof ik dat al die dingen mij toekomen uit Gods vaderlijke hand?

Lees meer artikelen over:

voorzienigheid
Dit artikel is beantwoord door

Ds. C.G. Vreugdenhil

  • Geboortedatum:
    02-04-1946
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Houten
  • Status:
    Inactief
231 artikelen
Ds. C.G. Vreugdenhil

Bijzonderheden:

Ds. Vreugdenhil schreef op 7 oktober 2024 zijn laatste bijdrage voor de vragenrubriek van Refoweb. Vanaf van het begin, nu bijna 25 jaar geleden, is deze broeder aan Refoweb verbonden geweest. Hij schrijft: "Ik ben nu 78 jaar en moet mijn werkbelasting verminderen. Ik heb altijd graag meegewerkt, maar nu ga ik ermee stoppen." Het langstdienende panellid van Refoweb neemt hiermee afscheid na 231 vragen en antwoorden. De redactie van Refoweb zegt hem voor dit alles hartelijk dank en wenst hem nog veel gezegende en vruchtbare jaren toe bij het werk in Gods Koninkrijk.

Bekijk ook:

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Tampon

Mag ik eigenlijk wel een tampon in doen? En is het erg om door te duwen als je erg veel pijn hebt bij het inbrengen van een tampon (ongeveer halverwege de vagina)?
Geen reacties
01-10-2012

Verdrietig

Ik ben een meisje van 22 jaar en ik heb een erg moeilijke thuissituatie. In het kort gezegd heb ik een tekort gehad aan affectie en steun. Mijn moeder was altijd zwaar overspannen en ik kon bij haar n...
2 reacties
01-10-2010

Ter ere van de Heere leven

Wat wordt er nu precies bedoeld met “ter ere van de Heere leven”?
Geen reacties
01-10-2019
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering